Forrás - az Élményakadémia podcastja

#31 Both Emőke: Megtartani az érzékenységet. Szakemberként is. (2. rész)

Az epizódról: a beszélgetés második részében Both Emőke arról beszélt, hogy mi segített kapcsolatot kialakítani a helyiekkel a kezdetben, illetve hogy mi minden kellett ahhoz, hogy jól indult a Bagázs? Ez az epizód nagyjából arról szól, hogy mik a tanulságok 12 év után a Bagázsban személyes és szervezeti szinten. 

A beszélgetés második felében pedig azt vettük számba, hogy mi is lehet egy civil szervezet feladata, ha nem működnek állami rendszerek. Szó esett még arról is, hogy milyen hatása van a következő generációra egy szülő változásának. 

S talán a legfontosabb témánk az volt, hogy milyen fontos jelzés, és eszköz, jobb szó hiányában, hogy egy szakembernek megmarad-e az érzékenysége. 

A vendégünkről: dr. Both Emőke jogász, a Bagász Közhasznú Egyesület alapítója. Pártfogó felügyelőként, fiatalkorú bűnelkövetőkkel dolgozva tapasztalta meg, hogy a telepre született gyerekeknek egy útja van: a bűnözés. Hogy más lehetősége is legyen a fiataloknak, önkénteseket toborzott, és végül egy komplex fejlesztéssel foglalkozó szervezetett hozott létre társaival. A Bagázs a cigánytelepeken élő emberek esélyegyenlősége érdekében dolgozik ma is Bagon és Dányban. Programjaik célja a helyiek képessé tétele arra, hogy felismerjék céljaikat és a hozzá vezető utakat. Mind a telepekre, mind a többségi társadalomra kiterjed a munkájuk, hiszen az önkéntesekre is hat, amivel foglalkoznak. Ezzel is tesznek azért, amiben Emő is hisz: hogy “ha mindenki felelősséget vállal mások iránt egy jobb hellyé válik Magyarország.”

Az epizód tartalma

  • 3:00 - Mi segített kapcsolatot kialakítani a helyiekkel a kezdetekben? Mi minden kellett ahhoz, hogy jól indult a Bagázs? 
  • 10:30 - Mik a tanulságok 12 év után? Személye és szervezeti tanulságok. 
  • 15:30 - Mi a feladat: felhívni a figyelmet az anomáliákra
  • 20:30 - Egy szülő változása, milyen változásokat indíthat el

Linkek az epizódhoz:  

Support the show

Támogass és kapcsolódj hozzánk:

People on this episode